Het maakt verschil of je iets doet vanuit je hart of dat je iets doet omdat de mensheid het doet. Met de grote meute meegaan, doen omdat de ander het ook leuk vindt, als kuddedieren, in hoeverre ben je dan bij jezelf?
Hypes, modetrends, met elkaar massaal naar dezelfde spreker, dezelfde film, hetzelfde dieet, hetzelfde vakantieland, we volgen, iedere keer maar weer. En dan? Wat gebeurt er dan? Kom je in die stap die je samen met de anderen gezet hebt jezelf tegen? Zie jij jezelf nog in die grote massa? Kan je daar de stukjes uithalen die wel of niet bij jou passen? Leer jij er van, als persoon? Of blijf je kijken naar het grote geheel en roep je aansluitend exact datgene wat de rest ook allemaal roept?
Met schoppen of in stilte
Hoe sterk ben jij dat je doet wat je zelf wilt? En moet dat met een hoop bombarie, met een hoop geschop en prestatiegerichte acties? Of doe je die dingen die jou goed voelen in rust, omdat het jou een goed gevoel geeft en hoef je daar de buitenwereld niet eens van op de hoogte te brengen?
Of maak je wellicht een mix, een beetje delen en een beetje voor jezelf.
De een roept iedere zucht, ieder pijntje, iedere struggle op social media. Wat voor beeld geeft dat? Dat je je kwetsbaar op durft te stellen of dat je voor de buitenstaander, de lezer, een wiebelig persoon bent?
De ander roept hoe iedereen het moet doen. Wat zegt dat over die persoon? Heeft die zoveel liefde voor de mensheid dat hij of zij het echt met iedereen wil delen of zit er meer achter en is het een kwestie van graag gezien en gehoord worden?
Is het een kracht of juist arrogant, misschien beschermend of wellicht aandacht vragend als je doet wat je zelf wilt?
Is het een kracht of juist arrogant, misschien beschermend of wellicht aandacht vragend als je doet wat je zelf wilt?
Ieder mens is anders, iedere beweegreden om iets te doen is anders. We oordelen snel, we hebben snel een mening. Ik denk zelf dat het fijn is als je naar jezelf blijft kijken. Hoe sta jij in jouw leven? Waarom doe jij dingen op de manier zoals je ze doet? Zie jij jezelf, voel jij jezelf, heb je grenzen, angsten, kwaliteiten en capaciteiten… ontdek jezelf en stel jezelf met regelmaat in vraag. Durf nee te zeggen, durf geregeld los te koppelen van de grote meute en laat je eigen leven, jouw keuze de boventoon voeren. Ik denk dat daar een enorme winst te behalen is, voor iedereen.